СКАЗ – ЦЕ СЕРЙОЗНО!
У зв’язку з поширенням випадків нападу на жителів села тварин, заражених сказом, наголошуємо на обов’язковому і терміновому проведенні щеплення домашніх собак та котів від сказу. В разі ухилення господарів від проведення щеплення тварин, такі господарі будуть притягнені до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу!
Сказ — це особливо небезпечна інфекційна хвороба, до якої сприйнятливі всі теплокровні тварини: домашні, сільськогосподарські, дикі і людина, що викликається нейротропним вірусом і характеризується ураженням нервової системи.
Джерелом сказу є хворі лисиці, вовки, єнотовидні собаки, борсуки, куниці, тхори, косулі, дикі кабани, зайці, їжаки, білки, хом’яки, пацюки, комахи. Серед усіх теплокровних тварин лисиця найсприйнятливіша до сказу.
Вірус сказу міститься у слині хворої тварини і при укусі або ослиненні потрапляє в рану чи подряпину на шкірі людини, викликаючи жахливу хворобу. Період від моменту зараження до перших проявів хвороби триває 1 - 3 місяці, є підтверджена інформація, що навіть іноді 3-5 роки.
Якщо це дикі тварини, то головною ознакою захворювання є: зміна поведінки, втрата відчуття страху, звір втрачає обережність та вдень з’являється в населених пунктах, в місцях випасу та утримання худоби, нападають на тварин та людей. В більшості випадків хворі тварини не проявляють агресивності.
У хворих собак, крім зміни поведінки з’являється інтенсивне слиновиділення, що дуже небезпечне при спілкуванні людини з цими тваринами.
Отже, якщо ви зустріли тварину з дивною, нетиповою поведінкою: надто збуджена, агресивна чи навпаки квола, недужа, напівпаралізована, ні в якому разі не намагайтесь надати їй допомогу або взяти до рук. Є ймовірність, що вона хвора на сказ. Нагадуємо нескладні, але дієві заходи безпеки:
1. дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин;
2. проводьте всі необхідні профілактичні щеплення тварин;
3. знищуйте мишоподібних гризунів;
4. не допускайте дітей до бродячих собак та котів;
5. потерпілим від укусів тварин своєчасно звертатися до лікаря за щепленнями.
При найменшій підозрі захворювання тварини на сказ чи в разі виникнення запитань, звертайтесь
до Вишгородської районної державної лікарні ветеринарної медицини
с.м.т. Димер вул. Революції 49.
тел: 045-96-311-60, 045-96-315-61;
067-244-53-30 - Людмила Миколаївна
або до Вишгородської державної дільничої лікарні ветеринарної медицини
м.Вишгород, вул. Київська, 13
тел: 045-96-536-11
067-661-02-07 - Галина Миколаївна